Szkoła tenisa

Zgłoszenie do Szkoły Tenisa

Przesłanie zgłoszenia na adres e-mail
mptenis.waw@gmail.com zawierającego: dane dziecka (imię i nazwisko, data urodzenia), dane kontaktowe rodziców oraz podpisanie Formularza ”cennik i regulamin 2023-2024” Po zaakceptowaniu warunków kandydat dostaje propozycję terminu zajęć.


Cennik w roku szkolnym 2023/2024

Zajęcia grupowe:

1. Tenis 10 (dzieci 7-10 lat)

Koszt zajęć 220 zł za miesiąc  /  za jedną godzinę zajęć w tygodniu.  Grupy 5-8 osobowe. Hala sportowa przy SP 143, Warszawa, al. Stanów Zjednoczonych 27

 

2.Tenis 10+ (dzieci i młodzież od 10 do 18 lat)

Koszt zajęć 260 zł za miesiąc /  za jedną godzinę zajęć w tygodniu.  Grupy 4-6 osobowe.  Korty ,,WTS Orzeł”, Warszawa, ul. Podskarbińska 14

Cena zajęć jest skalkulowana na 4 treningi w miesiącu. Jeżeli w miesiącu wypada inna liczba planowych treningów, to kwota ta ulega zmianie: np. 5 treningów w miesiącu 325 zł.

Dla uczestników trenujących 2 lub więcej razy w tygodniu zniżka (-5 zł. od każdej godziny zajęć).

UWAGA!!! Niezależnie od frekwencji dziecka na zajęciach rodzic wnosi pełną opłatę za wszystkie planowe treningi co miesiąc.
Wpłata na konto bankowe MBANK 87 1140 2004 0000 3302 7733 8722 do 7 każdego miesiąca (z dokładnym opisem tytułu wpłaty: imię i nazwisko dziecka/miesiąc), lub gotowką na pierwszych zajęciach w miesiącu u trenera prowadzącego zajęcia.
Wykupienie usługi równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu szkoły tenisa.


Regulamin szkoły tenisa


 1. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach tenisowych jest zaakceptowanie regulaminu szkoły tenisa MP TENIS i regulaminu kortów, na których zajęcia są prowadzone.
 2. Rok zajęć w szkole tenisa trwa od września do czerwca z wyłączeniem świąt. 
 3. Czas jednej lekcji wynosi 60 min. W czas zajęć wliczone są czynności związane z uporządkowaniem kortu po treningu.
  Zajęcia w szkółce tenisowej odbywają się w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych oraz w sobotę 10-14.
 4. Na zajęciach obowiązuje obuwie tenisowe (z płaskim bieżnikiem) i strój sportowy.
 5. Wpłata za miesiąc z góry do 7 każdego miesiąca na konto MP TENIS z dokładnym opisem tytułu wpłaty lub na pierwszych zajęciach w miesiącu u trenera.
 6. Nieobecność na treningu, który się odbył, nie daje prawa do zwrotu wniesionej opłaty.
 7. Podlegają zwrotowi opłaty za zajęcia, które nie odbyły się z winy właściciela kortu lub trenera.
 8. Niezależnie od frekwencji dziecka na zajęciach rodzic wnosi pełną opłatę za wszystkie zaplanowane zajęcia w miesiącu. Dzięki temu jeżeli na zajęciach pojawi się tylko jedno dziecko rodzic ma gwarancję, że trening się odbędzie.
 9. Osoby, które nie wyrażają zgody na zamieszczanie w serwisie internetowym www.mptenis.waw.pl, stronie na facebook’u mp tenis-szkoła tenisa lub innych materiałach promocyjnych zdjęć z ich udziałem proszone są o poinformowanie o tym fakcie trenera
 10. Rezygnacja z zajęć w kolejnym miesiącu powinna być zgłoszona przez opiekuna przed rozpoczęciem kolejnego okresu rozliczeniowego.
 11. Dokonanie wpłaty i uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację regulaminu szkoły tenisa – MP TENIS.
 12. Opiekun ponosi odpowiedzialność za stan zdrowia dziecka i nie zataja żadnych przeciwwskazań do uprawiania przez niego tenisa.

Miejsce zajęć

 •  Korty ,,WTS Orzeł”, Warszawa, ul. Podskarbińska 14

 

 • Hala sportowa przy SP 143, Warszawa, al. Stanów Zjednoczonych 27

Szkolenie

Podział na grupy ze względu na wiek i poziom zaawansowania umiejętności.

Program zajęć:

 •  grupy 4-6 osobowe (zaawansowani), powyżej 10 lat
 • grupy 6-8  osobowe (początkujący), do 10 lat

– trenujemy zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) metodą Play and Stay, 

– korzystamy z nowoczesnego sprzętu (piłki, rakiety i kort dostosowane do wzrostu i umiejętności dzieci).

Wybraliśmy metodę Play and Stay bo to program, który uczy jak dostosować tenisa do dzieci, a nie dzieci do tenisa. Dzięki zastosowaniu mnóstwa gier i zabaw tenisowych graczom łatwiej opanować umiejętności adaptujące ich do gry na dalszych etapach.

Program Play&Stay


Program Międzynarodowej Federacji Tenisowej „Play & Stay” koncentruje się na trzech elementach – „serwisie, wymianie i zdobywaniu punktów” oraz przekonaniu, że rozpoczynający naukę, powinni spróbować prawdziwej gry już od pierwszych treningów.
Główna idee to pozytywne podejście do pierwszego kontaktu z tenisem i zachęcanie początkujących do gry. Pokazania, że tenis to czysta przyjemność i lepsze zdrowie. W program zaangażowani są trenerzy, ważne jest, by używać wolniejszych piłek (czerwonych, pomarańczowych i zielonych) dostosowanych do wieku oraz poziomu gracza. Te wolniejsze piłki dają początkującym graczom więcej czasu i kontroli, ułatwiając im serwowanie, wymiany i zdobywanie punktów.
Najtwardsze piłki dla zaawansowanych, graczy powyżej 12 roku życia, bardziej miękkie piłki dla dzieci do lat 12, oraz miękkie, także gąbki dla dzieci od inicjacji tenisowej w wieku 5-6 lat do ok. 10 roku życia. Miękkie, wolniejsze piłki pozostawiają więcej czasu na ich rozegranie, sprawiają, że jest im łatwiej serwować, prowadzić wymianę i zdobywać punkty.
Serwuj, walcz i zdobywaj punkty
ITF promuje trzy rodzaje wolniejszych piłek, dopasowanych do wszystkich poziomów umiejętności.
Wolniejsze piłki, mniejsze korty, łatwa gra.
Czerwona piłka, jest 75% wolniejsza od zwykłej piłki. Idealna do krótkiego, 11 metrowego kortu dla początkujących. Pomarańczowa piłka jest 50% wolniejsza od normalnej, świetnie nadaje się na 18 metrowy kort. Zielona piłka jest 25% wolniejsza i wspaniale sprawdza się na pełnowymiarowym korcie.
Serwuj, graj i zdobywaj punkty na pełnym korcie, graj wolniejszymi piłkami na odpowiednich kortach. Dopasuj kort do umiejętności. Wolniejszymi piłkami rozgrywa się dłuższe pojedynki, wystarczy wytyczyć linie i przykleić je taśmą do kortu. Stworzenie placu gry zajmuje kilka minut.
Wolniejsze piłki, mniejsze boiska, łatwa gra.
Wolniejsze piłki, mniejsze boiska, oznaczają lepszych juniorów. Przejście przez wszystkie rozmiary kortów i twardości piłek pozwala dzieciom i młodzieży na doskonałe opanowanie techniki uderzeń i zagrań. Można ją opanować szybciej niż przy użyciu normalnych piłek na pełnowymiarowym korcie. Wszyscy gracze poniżej 10 roku życia powinni rozpocząć grę w tenisa, używając wolniejszych piłek i grać na mniejszych kortach.
Czerwone, pomarańczowe i zielone piłki dają więcej czasu na kontrolę i rozwój swoich umiejętności.
Dorośli mogą grać szybciej.
Wprowadzenie wolniejszych piłek na początku nauki tenisa przynosi więcej satysfakcji uczącemu się dorosłemu, przechodzenie do piłek szybszych będzie szło w parze z rozwojem umiejętności.
Co z techniką?
Rozpoczęcie treningu z najmłodszymi powinno w mniejszym stopniu składać się kładzenia nacisku na technikę, jednak stale warto przekazywać dzieciom ważne informacje dotyczące techniki, pomagające im skuteczniej grać, prowadzić wymianę i zdobywać punkty.
Współzawodnictwo rozwija zacięcie sportowe.
Dzięki zastosowaniu mnóstwa gier i zabaw tenisowych graczom łatwiej opanować umiejętności, adaptujące ich do gry na dalszych etapach.
Program Play and Stay zyskał wsparcie większości państw, firm tenisowych, wszystkich sponsorów i światowych gwiazd tenisa. Z takim poparciem, program Play and Stay może w znaczny sposób poprawić start początkujących graczy, promując użycie wolniejszych piłek, mniejszych kortów i przeróżnych form współzawodnictwa. Tenis może się stać jednym z wiodących sportów, przyciągających zarówno juniorów jak i dorosłych.
Serwuj, walcz i zdobywaj punkty.

Program „Tenis 10” został wprowadzony przez Polski Związek Tenisowy w roku 2010 . Został opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu „Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci „Tenis 10”.
Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.
„Tenis 10” to nic innego, jak  mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.
„Małe dzieci nie grają w piłkę na pełnowymiarowym boisku piłkarskim, więc dlaczego miałyby grać na całym korcie?” Roger Federer

Szkoła tenisa w Warszawie, szkoła koszykówki, obozy sportowe letnie i zimowe, turnieje tenisa, zielone szkoły