Szkoła tenisa

Zgłoszenie do Szkoły Tenisa

Przesłanie zgłoszenia na adres e-mail
mptenis.waw@gmail.com lub zgłoszenie telefoniczne: tel. 506187880 zawierającego: dane dziecka (imię i nazwisko, data urodzenia) oraz dane kontaktowe rodziców.


Cennik w roku szkolnym 2019/2020

Zajęcia grupowe:

Koszt zajęć 35 zł / godzina

Przy wpłacie należy pomnożyć 35 zł. przez liczbę planowanych zajęć w miesiącu.

UWAGA!!! Niezależnie od frekwencji dziecka na zajęciach rodzic wnosi pełną opłatę za miesiąc.
Wpłata na konto bankowe MBANK 87 1140 2004 0000 3302 7733 8722 do 7 każdego miesiąca (z dokładnym opisem tytułu wpłaty: imię i nazwisko dziecka/miesiąc), lub na pierwszych zajęciach w miesiącu u trenera.
Wykupienie usługi równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu szkoły tenisa.


Regulamin szkoły tenisa


 1. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach tenisowych jest zaakceptowanie regulaminu szkoły tenisa MPtenis i regulaminu kortów, na których zajęcia są prowadzone.
 2. Rok zajęć w szkole tenisa trwa od września do czerwca z wyłączeniem świąt. 
 3. Czas jednej lekcji wynosi 60 min. W czas zajęć wliczone są czynności związane z uporządkowaniem kortu po treningu.
  Zajęcia w szkółce tenisowej odbywają się w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych oraz w sobotę 10-16.
 4. Na zajęciach obowiązuje obuwie tenisowe (z płaskim bieżnikiem) i strój sportowy.
 5. Wpłata za miesiąc z góry do 7 każdego miesiąca na konto MPtenis z dokładnym opisem tytułu wpłaty lub na pierwszych zajęciach w miesiącu u trenera.
 6. Nieobecność na treningu, który się odbył, nie daje prawa do zwrotu wniesionej opłaty.
 7. Podlegają zwrotowi opłaty za zajęcia, które nie odbyły się z winy właściciela kortu lub trenera.
 8. Niezależnie od frekwencji dziecka na zajęciach rodzic wnosi pełną opłatę za wszystkie zaplanowane zajęcia w miesiącu. Dzięki temu jeżeli na zajęciach pojawi się tylko jedno dziecko rodzic ma gwarancję, że trening się odbędzie.
 9. Osoby, które nie wyrażają zgody na zamieszczanie w serwisie internetowym www.mptenis.waw.pl, stronie na facebook’u mp tenis-szkoła tenisa lub innych materiałach promocyjnych zdjęć z ich udziałem proszone są o poinformowanie o tym fakcie trenera
 10. Rezygnacja z zajęć w kolejnym miesiącu powinna być zgłoszona przez opiekuna przed rozpoczęciem kolejnego okresu rozliczeniowego.
 11. Dokonanie wpłaty i uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację regulaminu szkoły tenisa – MP tenis.
 12. Opiekun ponosi odpowiedzialność za stan zdrowia dziecka i nie zataja żadnych przeciwwskazań do uprawiania przez niego tenisa.

Miejsce zajęć

 •  Korty ,,Orzeł”, Warszawa, ul. Podskarbińska 14.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Hala sportowa przy SP 143, Warszawa, al. Stanów Zjednoczonych 27.

  

 

 

 

 


Szkolenie

Podział na grupy: 

I poziom – niebieski – dzieci 6 lat i młodsze,

II poziom – czerwony – do lat 8,

III poziom – pomarańczowy – dzieci 9 lat,

IV poziom – zielony – dzieci 10 lat,

V poziom – MŁODZIEŻ, powyżej 11 lat.

Program zajęć:

 •  grupy 4-6 – osobowe (zaawansowani),
 • grupy 5-8 – osobowe (początkujący),

– trenujemy zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) metodą Play and Stay, 

– korzystamy z nowoczesnego sprzętu (piłki, rakiety i kort dostosowane do wzrostu i umiejętności dzieci).

Wybraliśmy metodę Play and Stay bo to program, który uczy jak dostosować tenisa do dzieci, a nie dzieci do tenisa. Dzięki zastosowaniu mnóstwa gier i zabaw tenisowych graczom łatwiej opanować umiejętności adaptujące ich do gry na dalszych etapach.

Program Play&Stay


Program Międzynarodowej Federacji Tenisowej „Play & Stay” koncentruje się na trzech elementach – „serwisie, wymianie i zdobywaniu punktów” oraz przekonaniu, że rozpoczynający naukę, powinni spróbować prawdziwej gry już od pierwszych treningów.
Główna idee to pozytywne podejście do pierwszego kontaktu z tenisem i zachęcanie początkujących do gry. Pokazania, że tenis to czysta przyjemność i lepsze zdrowie. W program zaangażowani są trenerzy, ważne jest, by używać wolniejszych piłek (czerwonych, pomarańczowych i zielonych) dostosowanych do wieku oraz poziomu gracza. Te wolniejsze piłki dają początkującym graczom więcej czasu i kontroli, ułatwiając im serwowanie, wymiany i zdobywanie punktów.
Najtwardsze piłki dla zaawansowanych, graczy powyżej 12 roku życia, bardziej miękkie piłki dla dzieci do lat 12, oraz miękkie, także gąbki dla dzieci od inicjacji tenisowej w wieku 5-6 lat do ok. 10 roku życia. Miękkie, wolniejsze piłki pozostawiają więcej czasu na ich rozegranie, sprawiają, że jest im łatwiej serwować, prowadzić wymianę i zdobywać punkty.
Serwuj, walcz i zdobywaj punkty
ITF promuje trzy rodzaje wolniejszych piłek, dopasowanych do wszystkich poziomów umiejętności.
Wolniejsze piłki, mniejsze korty, łatwa gra.
Czerwona piłka, jest 75% wolniejsza od zwykłej piłki. Idealna do krótkiego, 11 metrowego kortu dla początkujących. Pomarańczowa piłka jest 50% wolniejsza od normalnej, świetnie nadaje się na 18 metrowy kort. Zielona piłka jest 25% wolniejsza i wspaniale sprawdza się na pełnowymiarowym korcie.
Serwuj, graj i zdobywaj punkty na pełnym korcie, graj wolniejszymi piłkami na odpowiednich kortach. Dopasuj kort do umiejętności. Wolniejszymi piłkami rozgrywa się dłuższe pojedynki, wystarczy wytyczyć linie i przykleić je taśmą do kortu. Stworzenie placu gry zajmuje kilka minut.
Wolniejsze piłki, mniejsze boiska, łatwa gra.
Wolniejsze piłki, mniejsze boiska, oznaczają lepszych juniorów. Przejście przez wszystkie rozmiary kortów i twardości piłek pozwala dzieciom i młodzieży na doskonałe opanowanie techniki uderzeń i zagrań. Można ją opanować szybciej niż przy użyciu normalnych piłek na pełnowymiarowym korcie. Wszyscy gracze poniżej 10 roku życia powinni rozpocząć grę w tenisa, używając wolniejszych piłek i grać na mniejszych kortach.
Czerwone, pomarańczowe i zielone piłki dają więcej czasu na kontrolę i rozwój swoich umiejętności.
Dorośli mogą grać szybciej.
Wprowadzenie wolniejszych piłek na początku nauki tenisa przynosi więcej satysfakcji uczącemu się dorosłemu, przechodzenie do piłek szybszych będzie szło w parze z rozwojem umiejętności.
Co z techniką?
Rozpoczęcie treningu z najmłodszymi powinno w mniejszym stopniu składać się kładzenia nacisku na technikę, jednak stale warto przekazywać dzieciom ważne informacje dotyczące techniki, pomagające im skuteczniej grać, prowadzić wymianę i zdobywać punkty.
Współzawodnictwo rozwija zacięcie sportowe.
Dzięki zastosowaniu mnóstwa gier i zabaw tenisowych graczom łatwiej opanować umiejętności, adaptujące ich do gry na dalszych etapach.
Program Play and Stay zyskał wsparcie większości państw, firm tenisowych, wszystkich sponsorów i światowych gwiazd tenisa. Z takim poparciem, program Play and Stay może w znaczny sposób poprawić start początkujących graczy, promując użycie wolniejszych piłek, mniejszych kortów i przeróżnych form współzawodnictwa. Tenis może się stać jednym z wiodących sportów, przyciągających zarówno juniorów jak i dorosłych.
Serwuj, walcz i zdobywaj punkty.

Program „Tenis 10” został wprowadzony przez Polski Związek Tenisowy w roku 2010 . Został opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu „Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci „Tenis 10”.
Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.
Marzy nam się, żeby w Polsce, jak np. we Francji czy w Belgii, w systemie szkolenia i współzawodnictwa brały udział dziesiątki tysięcy najmłodszych. Żeby tenis, podobnie jak to ma miejsce np. w Hiszpanii, był dyscypliną nauczaną na lekcjach wychowania fizycznego.
„Tenis 10” to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.
„Małe dzieci nie grają w piłkę na pełnowymiarowym boisku piłkarskim, więc dlaczego miałyby grać na całym korcie?” Roger Federer
Przekonajmy najmłodszych, ich rodziców, władze samorządowe i sportowe, że tenis jest łatwy, zdrowy, atrakcyjny, dostępnydla każdego i że można go uprawiać przez całe życie.